spacer
spacer search

logo certest - certifikåcia, vyhlåsenie o zhodecertifikåcia, skúťky, vyhlåsenie o zhode, inťpekcia

Search
spacer
Newsflash
Fórum o problematike certifikácia, vyhlásenie o zhode, odolnosť proti vlámaniu, dopravná spôsobilosť nielen strojov - tu...
 
Menu
Úvodná stránka
Certifikácia výrobkov
Kontrola výrobkov
Školenia a konferencie
Skúšky
Dokumenty, certifikáty
Oprávnenia, autorizácie
Fotogaléria
Spravodaj
Prihlásenie
Časť info je dostupná len registr. užívateľom.

Zabudli ste heslo?

Partnerské organizácie:

ozbb_logo.png

 
Úvodná stránka arrow Buletin-aktuality

Buletin-aktuality
Vlámanie cez balkónové dvere PDF Tlačiť E-mail
Piatok, 07 október 2005
Balkónové dvere a samotný balkón predstavujú zvýšené riziko krádeže. Zlodej sa často dostane po bleskozvode do pomerne vysokých poschodí a balkónové dvere neprestavujú vážnejšiu prekážku do bytu, kancelárie alebo Vášho domu.

Jeden z podobných prípadov sa stal v Košiciach. Vlamač ešte 27. mája po rozbití výplne balkónových dverí ukradol z domu 181 000 korún, 250 USD, 500 EURO, deväť retiazok, tri náhrdelníky, štyri páry náušníc, 13 prsteňov a dve obrúčky - všetko zo žltého kovu. Odniesol si aj televízor, kameru, digitálny fotoaparát, DVD rekordér, 10 DVD nosičov a dámske náramkové hodinky. Majiteľke spôsobil škodu za 551 000 korún.

Dočasným riešením môže byť zmena kovania, zámky a cylindrickej vložky, použitie skla odolnejšieho proti vlámaniu, alebo aspoň bezpečnostnej fólie. Napriek tomu si treba uvedomiť, že rám drevený okna, závesy a v jednom bode uzamykané krídlo dverí zostanú aj naďalej určitým rizikom.

Definitívnejším riešením je náhrada týchto okien a dverí za bezpečnostné, apoň v bezpečnostnej triede 3.

Súvisiace dokumenty:
  1. Klasifikácia a zoznam výrobkov odolných proti vlámaniu Security tested
  2. Zoznam firiem pôsobiacich v oblasti zábranných prostriedkov
 
Opakované krádeže v NAY elektrodome PDF Tlačiť E-mail
Sobota, 01 október 2005
K tretej krádeži s rovnakým scenárom došlo nedávno v elektrodome NAY. V oboch prípadoch bolo použité ukradnuté auto na prerazenie steny, či sklenenej výplne. V prvom prípade, ktorý sa odohral v novembri minulého roku v Poprade boli autom  prerazené mreže a vchodové dvere. V druhom prípade v máji roku 2005 tiež v Poprade autom prerazili sklenenú výplň výkladu a prerazili aj kovovú rolovaciu bezpečnostnú mrežu a kladivami porozbíjali vitríny.
Poslednou obdobnou krádežou je prípad z 1.10.2005 tentokrát však v Banskej Bystrici. Vo všetkých prípadoch došlo ku krádežiam drahej spotrebnej elektroniky v hodnotách až okolo 1 milińa krún a rýchlemu úniku z miesta činu.
 
Security magazin PDF Tlačiť E-mail
Utorok, 27 september 2005
časopis seurity testedSecurity magazin číslo 3/2005 sa tematicky zameral na mechanické a elektromechanické zábranné prostriedky. Viac na www.securitymagazin.cz, ale najmä v printovej podobe časopisu
 
Krádež v bankovom trezore v Brazílii PDF Tlačiť E-mail
Utorok, 20 september 2005
Nejväčšia krádež v dejinách Brazílie se podarila skupine zlodejov vo Fortaleze ve štáte Ceará. Cez víkend ukradli z pobočky Banco Central (BC) niekoľko kontajnerov s bankovkami v celkovej hodnote 156 miliónov reálov (asi 1,6 miliardy korun).
BRASIL - "To sa vidí iba vo filmoch - vykopali tunel popod dva bloky domov. Trvalo im to mesiace,"povedal šéf federálnej polície.

Brazilské bande se podarilo ukradnúť viac ako kedysi bande Ronnieho Biggsa, ktorá sa v roku 1963 v britskom vlaku zmocnila 2,6 miliónov libier,

Brazilský gang si najal neďaleko banky budovu, v ktorej údajne vyrábal umelý trávnik.  Z nej vykopali podzemný tunel. Tunel viedol v hlbke 4 metrov k podzemnému trezoru. so železobetónovou stenou hrubou 2 metre.

V trezorovej miestnosti boli kontaknery s bankovkami v hodnote 50 reálov (asi 700 Sk), dočasne stiahnutými kvôli kontrole opotrebenia. Vďaka presnému zameraniu tunel ústil priamo pod jeden z kontejnerov, takže poplašný systém v trezorovej miestnosti nezareagoval.
 
Krádež v zmenárni PDF Tlačiť E-mail
Utorok, 20 september 2005
Pomerne veľkú škodu spôsobil neznámy zlodej, ktorý sa podľa informácií Zuzany Kmeťovej z tlačového oddelenia ministerstva vnútra v noci vlámal do zmenárne v Štúrove na Hlavnej ulici. Rozlomil visaciu zámku na bráne k zadnej časti budovy, odstránil mreže z okna a doteraz neznámym predmetom vypáčil trezor.

Z neho si lupič odniesol jeden milión slovenských korún, 2,5 milióna maďarských forintov, 50 000 českých korún, 3000 eur a 400 amerických dolárov. Majiteľka zmenárne tak dovedna prišla o 1,9 milióna Sk.
viac na http://mesto.sk/
 
<< Začiatok < Predošlá 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Nasledujúca > Koniec >>

Zobrazujem 55 - 63 z 87
spacer

Kto je online
Práve je pripojených:
1 Hosť

 
© 2023 Certest - certifikácia, revízie, skúšky, vyhlásenie o zhode
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.
Vienna hostels Berlin apartments
spacer